Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 11d618fcaafe229c28f836b2ac6e7e25
top news port info kali mstr galp inwe
banner_aleja_tańca_2017-18.jpg a3c1f054768c4649b9dc52fac8aa7eb5
Banner Edukacji Filmowej.jpg 088589f3715d8ba35dc4628083846402
ATRAMENTOWA - DZISIAJ !!!
29.09.2017 Małgorzata Baranowska-Mika

Mało który album narobił tyle szumu na polskim rynku fonograficznym, co przydarzyło się po premierze "Atramentowej". Status platynowej płyty, koncerty, wywiady, a w samym środku Stanisława Celińska. Zadebiutowała na scenie jeszcze przed dyplomem PWST w Warszawie. Aktorka występowała w teatrach stołecznych - Współczesnym, Nowym, Dramatycznym, Studio i w Teatrze Nowym w Poznaniu. Współpracuje także z Teatrem Kwadrat. Jest autorką programów muzycznych i spektakli STS w wyborze i układzie tekstów, a także scenografii i muzyki.

Historia recitalu, na który zapraszamy Państwa dzisiaj wieczorem zaczęła się od "Atramentowej Rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka - tak jak kiedyś Cesaria - potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów - kocha życie. Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha. Dzisiaj zaśpiewa je dla Państwa.

Nagrałam płytę, koncertuję, co zapewnia mi siłę i wewnętrzny spokój. Pan Rysio, taksówkarz, który mnie często wozi, mówi że moje nowe piosenki są lepsze niż melisa. Na mnie też tak działają. Mam swoje lata, nie wiem, ile mi jeszcze ich zostało, ale chcę je przeżyć szczęśliwie, czego nie da mi pakowanie w siebie nieszczęśliwych postaci. A nie umiem grać, nie przeżywając tego bardzo głęboko. [...] Wolę robić rzeczy, które budzą nadzieję, niż rozdrapywać rany. Życie bywa wystarczająco trudne, żeby jeszcze mnożyć okropieństwa. Myślę, że w dzisiejszym hałaśliwym świecie człowiek oczekuje, żeby go przytulić, pogłaskać i mówić do niego szeptem, a nie na niego krzyczeć.
Stanisława Celińska w wywiadzie udzielonym Jackowi Cieślakowi

KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA 2017
29 września / piątek / 19.00
STANISŁAWA CELIŃSKA Z ZESPOŁEM POD KIEROWNICTWEM MACIEJA MURASZKO.
ATRAMENTOWA
Bilet 80 zł, ulgowy 70 zł, balkon 65 zł *
* z Kartą mieszkańca bilety tańsze o 10 zł

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się