Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png a3cbd5f3456d80a44ea03c7759c3a59f
top news port info kali mstr galp inwe
banner_aleja_tańca_2017-18.jpg 2168fb2b89caa202369402c09e53d294
Banner Edukacji Filmowej.jpg ba003dff0892843270fa926be24cfc9d
UKŁONY DLA JUBILATA OD KROŚNIEŃSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH
21.11.2017 Małgorzata Baranowska-Mika

XXXIX Krośnieńskie Spotkania Teatralne tuż-tuż, w sobotę zaczynamy sprzedaż biletów, najwyższy więc czas bardziej szczegółowo zapoznać Państwa z programem jesiennej edycji. A zaczniemy od spektaklu "Życie trzy wersje", w reżyserii Jerzego Schejbala, przedstawienia przygotowanego z okazji 70 urodzin artysty.

Sam aktor mówi o tym spektaklu: Literatura Rezy, jej pisanie dla teatru, to dla aktorów najpiękniejsza przygoda. Stopień skomplikowania psychologicznego tej materii literackiej jest fascynujący i niejednoznaczny [...] Zespół aktorski, który zgromadziłem, żeby rozszyfrować "Życie: trzy wersje" to: Olga Sawicka, Sławek Pacek, Martyna Trawczyńska, tegoroczna absolwentka Akademii Teatralnej, i ja. Spektakl opowiada o ciemnej materii w kosmosie i w człowieku. Oglądamy spotkanie dwóch małżeństw, które zamienia się w małą jatkę. „Życie: trzy wersje” to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku.

Jerzy Schejbal jest znakomicie znany szerszej publiczności ze swoich ról serialowych, a tylko w ostatnich latach ogladaliśmy go w: Przyjaciółkach, Ojcu Mateuszu, Blondynce, Prawie Agaty, Na dobre i na złe, Czasie honoru, Ranczo, Hotel 52, Majka, Miłość nad rozlewiskiem.

Dom nad rozlewiskiem


W serialu o sławnym rozlewisku grał leśniczego Tomasza. Aktor zdradził, że na początku swej drogi zawodowej myślał o tym, by zostać leśnikiem. - Jest to pewien rodzaj wolności, kiedy człowiek sam o wszystkim decyduje.

Jerzy Schejbal jest absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W wywiadzie udzielonym Kamili Łapickiej tak wspomina te czasy:

Tworzyliśmy taką grupę: Krzysiek Jasiński, Wojtek Pszoniak, Olgierd Łukaszewicz, Jacek Polaczek - bardzo dobry aktor, który jest teraz w Szczecinie. Zaczynał z nami Leszek Długosz, nie skończył. Jacek Fedorowicz też z nami zaczynał, ale skończył rok niżej. Niestety byliśmy łobuzami, w związku z czym zdarzały nam się wypadki tego typu, że trzeba było powtórzyć rok. Mnie, Wojtka Pszoniaka i Krzyśka Jasińskiego - wylali ze szkoły. Zrobiliśmy imprezę, której nie zgłosiliśmy dziekanowi. To był spektakl kabaretowy, jednak nie za bardzo się do tego przyłożyliśmy i wybuchł skandal. Po występie korespondent "Gazety Krakowskiej" nas tak strasznie obsmarował, że kiedy się to ukazało, groziła nam relegacja, bośmy skompromitowali dobre imię szkoły. Co się działo! Na szczęście w końcu jakoś nam darowano, ale mieliśmy zakaz występowania. Byliśmy wtedy zresztą w dobrym towarzystwie, bo grała tam też znana krakowska orkiestra Jazz Band Bali. Pojechaliśmy, zachałturzyliśmy strasznie... 

Zapraszamy na sceniczne spotkanie z Jerzym Schejbalem w wyreżyserowanym przez niego spektaklu "Życie trzy wersje"

23 listopada , 19:00
ŻYCIE TRZY WERSJE
Yasmina Reza
Premiera w Teatrze Polskim w Warszawie
Obsada: Olga Sawicka, Martyna Trawczyńska, Sławomir Pacek, Jerzy Schejbal
Spektakl w reżyserii Jerzego Schejbala, przygotowany z okazji jubileuszu jego 70. urodzin.
Premiera w Teatrze Polskim w Warszawie
80 zł / 70 zł / 65 zł
1 h 20 minut

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się