Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 0ec32c58f43a1f06dcf168726f6907d2
top news port info kali mstr galp inwe
BRAWO SWING!!!
13.02.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

PIOSENKA W MELONIKU - 8 Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Rzeszowie.

PIOSENKA W MELONIKU jest dla młodych wokalistów-amatorów jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym w Polsce festiwalem tego gatunku - piosenki aktorskiej, filmowej i musicalowej. Co się na to składa? Przez kilka lat istnienia festiwal dzięki znakomitej organizacji, dużemu zasięgowi i znakomitościach wokalistyki zasiadających w festiwalowym jury, wyrobił sobie rangę imprezy szanowanej i oczekiwanej.

FOT. RZESZOWSKI DOM KULTURY


W tym roku festiwal odbył się w dniach od 8 do 10 lutego. Z 70 miast Polski zgłosiło swój udział 156 wokalistów, spośród których jury festiwalowe wyłoniło 46 finalistów. A sam skład jury był gwarancją profesjonalnych ocen, bowiem zasiedli w nim:

FOT. RZESZOWSKI DOM KULTURY


Robert Janowski - piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, prezenter telewizyjny i dziennikarz radiowy. Z wykształcenia lekarz weterynarii. Od września 1997 roku prowadzi niezwykle popularny teleturniej "Jaka to melodia?".


Michał Szpak - piosenkarz wykonujący muzykę inspirowaną latami 80. i 90. XX wieku, z pogranicza popu, rocka, pop-rocka, muzyki symfonicznej, ballady i pop opery. Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show X-Factor w TVN.


dr Bożena Stasiowska-Chrobak - artystka związana od lat z Wydziałem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, świetna specjalistka z zakresu dyrygentury chóralnej, współpracująca z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w zakresie przygotowania wokalnego.

FOT. RZESZOWSKI DOM KULTURY


Wśród 46 finalistów festiwalu PIOSENKA W MELONIKU znalazły się trzy wokalistki Studia Piosenki SWING Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza:


Emilia BACZYŃSKA, która w kategorii od 16 do 18 lat wyśpiewała 1 miejsce,

https://www.youtube.com/watch?v=l5Ji2bGwnZ8&feature=youtu.be


Aleksandra KOZUBAL, zdaniem jury była najlepsza w kategorii powyżej 18 lat,

https://www.youtube.com/watch?v=3E9yJSaOdXI&feature=related


a 3 nagrodę w tej kategorii zdobyła Natalia NIEDZIELA.


Wokalistkom i ich opiekunce artystycznej, Lucynie DURAŁ, składamy serdeczne gratulacje.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się