Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 003a72d28d899f2cc10ff673979d8f84
top news port info kali mstr galp inwe
banner_aleja_tańca_2017-18.jpg 2d8b616e796fb5076cba2a6fdcae39e0
II KROŚNIEŃSKI KONKURS RECYTATORSKI - LISTA UCZESTNIKÓW I KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW
09.04.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

W II Krośnieńskim Konkursie Recytatorskim uczestnicy turnieju zaprezentują opublikowane teksty literackie, które powstały w latach 1914 – 2016.
Każdy uczestnik wykona jeden utwor poetycki lub kompilacji utworów poetyckich albo poetycko-prozatorskich. Czas wykonania całości nie może przekroczyć 7 min. Konkursowe jury dokona oceny interpretacji, kultury słowa, doboru repertuaru i wartości artystycznej, a także oceni ogólny wyraz artystyczny i zachowanie kanonu. Opiekunem merytorycznym konkursu jest Anna Jakubik.
Zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, już jutro, 10 kwietnia od godziny 9.00.

Lista uczestników II Krośnieńskiego Konkursu Recytatorskiego
Krosno 10 kwietnia 2018

Kategoria klasy I - III
Godz. 9.00 – 11.00
1. Jakub Siręga - ZSP w Posadzie Górnej - „Słoń - grubasek” Agata Widzowska - Pasiak
2. Aleksandra Hanus - ZSP w Posadzie Górnej - „Rozmowa z aktorem” Konstanty Ildefons Gałczyński
3. Izabela Siręga - ZSP w Posadzie Górnej - „Bajka o słowikach” Konstanty Ildefons Gałczyński
4. Amelia Malinowska - ZSP w Posadzie Górnej - „Kotek” Urszula Kozłowska
5. Blanka Krzysztyńska - ZSP w Posiadzie Górnej - „Sama w domu” Zofia Serdeczna
6. Maja Krzywda - Szkoła Podstawowa w Chorkówce - „Biedronka” Tomasz Nowaczek
7. Aleksander Janocha - Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej - „Kokoszki” Wanda Chotomska
8. Milena Wityńska - Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej - „Czarna Jama” Joanna Papuzińska
9. Anna Baran – „Mały czarny piesek”, autor nieznany
10. Julia Kozioł – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa
11. Anna Kuczek – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Kwoka” Jan Brzechwa
12. Weronika Landoch – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Kłamczuch” Jan Brzechwa
13. Jakub Antonik – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Żaba” Jan Brzechwa
14. Julia Jabłońska – Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim – „Ada co podpowiada” Karol Szpalski i Marian Załucki
15. Julia Schrepfer – Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim – „Kaktus szukaj” Barbara Gawryluk fragment prozy
16. Zuzanna Błaż – Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim – „Wilk u dentysty” Tadeusz Śliwiak
17. Katarzyna Wielobób – Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim – „Daktyle” Danuta Wawiłow
18. Maja Krukar – Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim – „Odlot szpaków” Stanisław Pagaczewski
19. Dawid Wajda – Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie – „Nie pieprz Pietrze” Jan Brzechwa
20. Natalia Szafran – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Hipopotam” Wanda Chotomska
21. Patryk Szczurek – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Kto to może być” Zbigniew Lengren
22. Damian Haznar – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Wędrówka” Danuta Wawiłow
23. Nikola Ligęzka – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern
24. Mikołaj Bardzik – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Murzynek Bambo” Julian Tuwim oraz „Murzynek Bambo” po śląsku
25. Gabriela Gomółka – Szkoła Podstawowa w Jedliczu – „Jola i złota rybka” Leszek Sulima Ciundziewicki
26. Amelia Kłosowicz – Szkoła Podstawowa w Jedliczu – „Mucha i karaluch” Leszek Sulima Ciundziewicki
27. Emilia Ochała – Szkoła Podstawowa w Jedliczu – „Daktyle” Danuta Wawiłow
28. Anna Bielawka – Szkoła Podstawowa w Jedliczu – „Głupcio żeglarz” Leszek Sulima Ciundziewicki
29. Maja Machowska – Szkoła Podstawowa w Jedliczu – „W ogródku” Dorota Gellner
30. Olga Machowska – Szkoła Podstawowa w Jedliczu – „Głupcio żeglarz – Potyczka z Wąsalem Leszek Sulima Ciundziewicki
31. Julia Półchłopek – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Księdza B. Markiewicza – „Obietnice taty” Małgorzata Nawrocka
32. Kacper Sobolewski – Szkoła Podstawowa nr 7 w Krośnie – „Ślimak” Jan Brzechwa
33. Antoni Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Mucha i karaluch” Leszek Sulima Ciundziewickie
34. Anna Zedler – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Żaba na żaglówce” Agnieszka Frączek
35. Maja Smolik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „A my jak dzieci” Jonasz Kofta
36. Jagoda Wajs – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Szedł kominiarz po drabinie” ( Pejzaż z gżegżółką )


Kategoria klasy IV - VI
Godz. 11.30 – 14.30
1. Julia Paczosa - Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie - „Na straganie” Jan Brzechwa
2. Paweł Patla - Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie - „Rozrzutny wróbel” Jan Brzechwa
3. Amelia Rajchel - Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie - „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa
4. Zuzanna Dziedzic - Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie - „Lokomotywa” Julian Tuwim
5. Przemysław Płatek - Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie - „Piruety” Kalina Jerzykowska
6. Izabela Kokosza - Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie - „Rak - czupurak i rybka - złośnica”
7. Anna Boczar - Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie – „Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern
8. Szymon Zygmunt – Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie – „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern
9. Weronika Surowiec – Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie – „Żaba i wół” Ludwik Jerzy Kern
10. Oliwia Adamska – Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie – „A głupiemu radość” Jan Brzechwa
11. Natalia Piekarska – Guzek – Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie – „Przyjaciele” Dorota Gellner
12. Beata Baran – „Kiedyś byłam niegrzeczna”, autor nieznany.
13. Krzysztof Mastej – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Ptasie radio” Julian Tuwim
14. Karolina Turek – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Dyktator i pomnik” Konstanty Ildefons Gałczyński
15. Julia Cholewiak – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Dziura w moście” Jan Brzechwa
16. Karolina Kuraś – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Żuraw i czapla” Jan Brzechwa
17. Rafał Kuczek – Szkoła Podstawowa w Dobieszynie – „Ptasie radio” Julian Tuwim
18. Anna Ceglarz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie – „Spóźniony słowik” Julian Tuwim
19. Anna Szmyd – Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie – „Jaskiniowiec” Leszek Sulima Ciundziewicki
20. Julia Juryś – Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie – „Klucz” Wisława Szymborska
21. Aleksandra Gierlasińska Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie – „Niebo” Wisława Szymborska
22. Dawid Rajchel – Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie – „Mazowsze” Krzysztof Kamil Baczyński
23. Szymon Kandefer – Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie – „Życie to nie teatr” Edward Stachura
24. Julia Jakubczyk – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Pieśń o fladze” Konstanty Ildefons Gałczyński
25. Antonina Urbanek – „Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Grzebień” Hanna Niewiadomska
26. Zofia Nycz – Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie – Barbara Borzymska: „Siada pan Bóg wieczorem” i Ryszard Marek Groński: „Po co właściwie trzymać psa?”
27. Łucja Urba – Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie – „Sen psa” Konstanty Ildefons Gałczyński
28. Emilia Munia – Szkoła Podstawowa w Długiem – „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern
29. Julia Jastrząb – Szkoła Podstawowa w Długiem – „Wilk u dentysty” Emilia Rozdoba
30. Amelia Bożek – Szkoła Podstawowa w Długiem – „Kawki” Emilia Rozdoba
31. Nikola Fijałkiewicz – Szkoła Podstawowa w Długiem – „Hipopotam lubi błoto” Wanda Chotomska
32. Wiktoria Ilkowicz – Szkoła Podstawowa w Długiem – „Śniegowa przygoda” Joanna Papuzińska
33. Zuzanna Kalicińska – Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym – „Wykreślić słowo <samotność>” Wanda Bacewicz
34. Emilia Borkowska – Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym – „Pomysł” Wisława Szymborska
35. Aleksandra Marszałek – Szkoła Podstawowa W Krościenku Wyżnym – „Wędrówka” Danuta Wawiłow
36. Aleksandra Dobosz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Krośnie – „Spór” Julian Ejsmond
37. Piotr Fijałkiewicz – Szkoła Podstawowa w Chorkówce – „Bajka o złym barszczu, chciwej babie i mądrej misie” Lucyna Krzemieniecka
38. Karolina Półchłopek – Szkoła Podstawowa w Chorkówce – „Pan Słowik” Marian Załucki
39. Kamil Skalski – Szkoła Podstawowa w Chorkówce – „Żółw i żuraw” Leszek Sulima Ciundziewicki
40. Amelia Wota – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Kot w worku” Agnieszka Frączek
41. Gabriela Hudak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Wrażenia z teatru” Wisława Szymborska
42. Kamil Jaracz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Słoń Trąbalski” Julian Tuwim
43. Lena Krochmal – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „O Monisi strojnisi” Ewa Mleko
44. Maja Marcinkowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie – „Tata lata” Wanda Chotomska
45. Maria Filar – Szkoła Podstawowa w Ustrobnej – „Poczta w lesie” Tadeusz Śliwiak
46. Maria Nowak – Szkoła Podstawowa w Ustrobnej – „Pchła” Ludwik Jerzy Kern

Kategoria klasa VII – III klasy gimnazjum
Godz.14.30 – 16.00
1. Maja Szelc – MZS nr 4 – „Jastrząb i kura” Ludwik Jerzy Kern
2. Laura Zep – Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie – „Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern
3. Paulina Jucha – Gimnazjum w Odrzykoniu – „Jestem niczyj” Edward Stachura
4. Anna Krygowska – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Tchnienie wolności” Katarzyna Sawczuk
5. Eliza Lenik – Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu – „Sprawiedliwość” Jan Twardowski
6. Olga Janocha – Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów w Krośnie – „Kiedy się dziwić przestanę” Jonasz Kofta
7. Weronika Karamon – Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów w Krośnie – „Jacyś ludzie” Wisława Szymborska
8. Julia Baczyńska – Katolickie Gimnazjum Księży Michalitów w Krośnie – „Nic dwa razy” Wisława Szymborska
9. Joanna Frączek – Katolickie Gimnazjum Księży Michalitów w Krośnie
„Głos w sprawie pornografii” Wisława Szymborska
10. Magdalena Gancarz – Katolickie Gimnazjum Księży Michalitów w Krośnie
„Cebula” Wisława Szymborska
11. Rafał Bukowski – Katolickie Gimnazjum Księży Michalitów w Krośnie
„Życie to nie teatr” Edward Stachura
12. Weronika Wityńska – Gimnazjum w Zręcinie – „Chopin u Radziwiłła” Antoni Bogusławski
13. Wiktoria Wójcik – Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym – „Jestem Julią” Halina Poświatowska
14. Michał Smoleń – Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym – „Grabki” Ludwik Jerzy Kern
15. Julia Trzaskoś – Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym/Gminazjum – kompilacja wierszy „Noce nieoddzielenia” Miron Białoszewski i „W zatrzęsieniu” Wisława Szymborska

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się