Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png a1279b0ec5ddc855e0258839fab863d2
top news port info kali mstr galp inwe
STRECZ ROZPOCZNIE KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA
12.04.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Zespół Tańca Współczesnego Strecz w tym roku wkracza w dorosłość, we wrześniu będzie świętować 18! Grupę założyła i prowadzi Sabina Wójcik – Grygolec, której udało się przez ten czas "wychować" dyplomowanych tancerzy, instruktorów tańca oraz pasjonatów, którzy nigdy nie wyrosną z miłości do tańca. Rozmawiamy więc u samych źródeł - z założycielką zespołu.

fot. Paweł Fiejdasz

Jak czuje sie pełnoletni Strecz?

SW-G: Strecz czuje się bogaty w doświadczenia, ale ciągle poszukujący. Mamy wielu młodych tancerzy, więc tak nie do końca czujemy brzemię pełnoletności. Jako "matka" zespołu mam teraz pełną świadomość odpowiedzialności za młodzież tańczącą pod moja opieką. Wiem jak wiele mogę dla nich zrobić dobrego, równocześnie pamiętając, że zwłaszcza w ich wieku tak łatwo można zranić.

Jako pełnoletni Strecz może teraz poszaleć - jak?

SW-G: Poszalejemy festiwalowo. Mamy plany wyjazdowe, nasze wszystkie trzy grupy są repertuarowe, więc jesteśmy zapraszani. Oczywiście poszalejemy warsztatowo - zaczynamy już w ramach Krośnieńskich Dni Tańca.

Jakie urodzinowe życzenia do Was skierować?

SW-G: Otwartej głowy. Czerpania ze wszystkiego co nas otacza dla tańca. Dojrzałości działań. I żebyśmy nigdy się nie "przeterminowali". I przede wszystkim ciągle nowych, mądrych, dojrzałych, utalentowanych i chętnych do współpracy tancerzy. 

fot. Paweł Matelowki

Streczu, wspaniałych urodzin, sukcesów i dużo dużo radości z tego, co robicie!

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się