Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png fd0b6bddafcf1f25953955c2d1acc753
top news port info kali mstr galp inwe
MALARSTWO JEST MOIM DOMEM - ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ TWÓRCZOŚCI NINY ROSTKOWSKIEJ
15.05.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

„Malarstwo jest moim domem...” to tytuł deklaracja. Dom jak wiemy to zarówno schronienie, jak też oczekiwana harmonia.

To w nim poszukujemy wyciszenia, bliskości z tymi, którzy są nam najbliżsi. W domu pragniemy otaczać się ulubionymi przedmiotami i wygodnymi sprzętami, pielęgnujemy rośliny, obserwujemy nasze ukochane zwierzęta, przygotowujemy posiłki, które nam smakują, słuchamy muzyki... a nocą, zdarza się, że przez prostokąt domowego okna patrzymy w niebo pełne gwiazd. Jest w tym wszystkim prywatna potrzeba ukrycia swojego małego świata, ale też snucia niespiesznej refleksji o tym, który jest na zewnątrz.

Jeśli sprawy te, a przynajmniej ich wspomnienie przeniesiemy na naszą pracę, to w jakimś istotnym sensie praca ta staje się zajęciem szczęśliwym, domeną przyjaznej przestrzeni, aktywnością spełniającą nas w sposób dobry i głęboki.

Być może refleksja ta dotyczyć może każdej pracy, ale wydaje się, że praca artystyczna jest w stanie najlepiej wypełnić to marzenie. (...)

Piotr Wójtowicz (fragment wstępu do katalogu wystawy)

projekt Nina Rostkowska

NINA ROSTKOWSKA - krośnianka, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi i studia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie, a dyplom w wpracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika. Zajmuje się grafiką wydawniczą, jest autorką wielu opracowań plastycznych książek oraz ilustracji innych wydawnictw, w tym plakatów, folderów, a także materiałów informacyjno - reklamowych. Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe. Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie uczy malarstwa i rysunku dzieci i dorosłych. Nina ma niebagatelny dorobek wystawienniczy, a prace artystki znajdują się w zbiorach: Muzeum Zemplińskiego w Michalovcach, w Galerii Miasta Bardejova i Velkiego Sarisa /Słowacja/, w Galerii Miasta Trzyniec /Czechy/ oraz w zbiorach prywatnych w Holandii, Kanadzie, we Włoszech, na Białorusi, Ukrainie, w Niemczech, Czechach, na Słowacji i w USA.
Nina Rostkowska jest współtwórcą Stowarzyszenia Artystycznego „Bieszczadzka Strzecha”, które ma swoją siedzibę w Sanoku i zrzesza twórców z różnych dziedzin sztuki – malarstwo, fotografia, teatr.

projekt Paweł Matelowski

70 lat istnienia domu kultury I 10 urodziny Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza sprawiły, że oddajemy scenę nie tylko artystom z całego świata, ale również publiczności. Zapraszamy do udziału w spektaklach, koncertach, wydarzeniach dla dorosłych i dla dzieci, z pogranicza muzyki, teatru i tańca. Teraz oddajemy galerie naszym koleżankom artystkom!

Zapraszamy do udziału w pierwszym ze spotkań - z autorką wystawy „Malarstwo jest moim domem...” - Niną Rostkowską.
Spotkanie z autorką wystawy: 18 maja 2018, godz. 18.00
Wystawa czynna: od 7 maja 2018 do 10 czerwca 2018, Galeria Pomarańczowa RCKP

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się