Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 937fa4fe5c8c467518b9db5f5d840523
top news port info kali mstr galp inwe
banner_aleja_tańca_2017-18.jpg 04be61934a211fa51d1a35d2afc246ca
fot. Magali Urbany
SING LIKE SWING CZYLI ŚPIEWAJMY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
16.05.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Co prawda Studio Piosenki SWING przyzwyczaiło nas już do deszczu nagród, ale ostatni tydzień przerósł najśmielsze oczekiwania. Wokaliści pracujący w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza pod bacznym okiem Lucyny Durał, wyśpiewali nagrody na festiwalach ogólnopolskich, wojewódzkich i lokalnych.

Na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na polską nutę" w Rzeszowie w I kategorii I miejsce zdobyła Maria Błaszczyk, a w IV kategorii Maciej Niedziela otrzymał wyróżnienie.

SP SWING

W finale XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki, ogranizowanego dla Podkarpacia i Małopolski Główną nagrodę w kategorii do 11 lat zdobyła Maria Błaszczyk, a w II kategorii wyróżnienia uzyskały Maja Stadler i Julia Błaszczyk.

Na brzozowskim V Festiwalu Piosenki Polskiej w VII kategorii jury przyznało I nagrodę Oliwii Mielcarek, a w kategorii szkół średnich II nagrodę zdobył Kacper Malinowski, a III Anna Rygiel.

Z niezwykłą dumą zapowiadamy również recital jazzowy Ignacego Błażejowskiego na Zamku Królewskim w Warszawie, 19 maja. Ignaś - ulubieniec krośnieńskiej publiczności wystąpi w stolicy na zaproszenie Muzeum Jazzu. Piątkowy recital jest kolejnym krokiem kariery młodego wokalisty - ubiegłorocznego laureata Miedzynarodowego Młodzieżowego Konkursu Jazzowego w Warszawie.

Wszystkim swingującym w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza wokalistom bardzo serdecznie gratulujemy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się