Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png d8660c30ebef0a6956fbd1cf860548b8
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg d9d2741e13dd346ed5ef4ccc805b6a03
Świąteczne powroty - kolędy i pastorałki w aranżacjach młodych krośnieńskich muzyków
27.12.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

„Świąteczne powroty - kolędy i pastorałki w aranżacjach młodych krośnieńskich muzyków” - to koncert stworzony przez ludzi działających od wielu lat na terenie Krosna i Podkarpacia. Chęć dalszego rozwoju sprawiła, że większość z nich wyjechała z Krosna, aby dalej kształcić się w dziedzinach muzyki, teatru czy organizacji wydarzeń, ale zawsze z wielką radością wracają do rodzinnego miasta. We współpracy z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i krośnieńską Szkołą Muzyczną chcą podarować mieszkańcom Krosna swego rodzaju noworoczny prezent w postaci audiowizualnego widowiska.

plakat pastorałek

O projekcie opowiada jego koordynator, Miłosz Brzana:

Jesteśmy grupą młodych ludzi działających od wielu lat na terenie Krosna i Podkarpacia. Chęć dalszego rozwoju sprawiła, że większość z nas wyjechała z Krosna, aby dalej kształcić się w dziedzinach muzyki, teatru czy organizacji wydarzeń, ale zawsze z wielką radością wracamy do rodzinnego miasta. We współpracy z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i krośnieńską Szkołą Muzyczną chcielibyśmy podarować mieszkańcom Krosna swego rodzaju noworoczny prezent w postaci audiowizualnego widowiska.

Koncert „Świąteczne powroty - kolędy i pastorałki w aranżacjach młodych krośnieńskich muzyków” odbędzie się 12.01.2019 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie - miejscu, z którym każdy z organizatorów wiąże początki swojej artystycznej działalności.

Instrumentarium / Muzycy:
Perkusja - Jakub Skibiński
Perkusjonalia / Wibrafon - Lucjan Krochmalny
Gitara Basowa - Marcin Bazan
Gitara Elektryczna - Daniel Peszko
Instrumenty Klawiszowe - Grzegorz Przepióra
Saksofon Tenorowy - Michał Leśniak
Trąbka / Syntezator - Maciej Leśniak
Skrzypce I - Monika Mazur
Skrzypce II - Ewa Doleżych
Altówka - Karol Wiciński
Wiolonczela - Karol Pęcak
Wokale:
Weronika Błaszczyńska
Jagoda Leśniak - Sidorska
Anna Szul
Michał Stryczniewicz
Zespół Realizacyjny:
Kamila Bargieł
Miłosz Brzana
Kuba Matłosz - Szajowski
Maciej Leśniak

Dlaczego wracamy do Krosna i tu chcemy grać koncerty?
Wszyscy znamy się z czasów szkolnych. Część z nas rozdzieliły wyjazdy na studia do innych miast. Otwierając ten rozdział w życiu, kontakt staje się utrudniony. Święta to czas, kiedy wracamy do domów a zarazem okazja do spotkań i nadrobienia zaległości w relacjach. My robimy to tworząc wspólnie muzykę, a zagranie w Krośnie koncertu jest na swój sposób środkiem wyrazu naszego przywiązania do tradycji i miejsca w którym dorastaliśmy. Tutaj też zaczęła się nasza przygoda z muzyką. Jednocześnie Krosno jest punktem wspólnym na mapie, dzięki czemu - gdy współpracujemy - możemy to robić właśnie tutaj. Dużo większą satysfakcję czerpiemy z realizacji naszych pomysłów we własnym mieście, niż w jakimkolwiek innym.

Czy i w jaki sposób jesteśmy związani z RCKP?
Zdecydowana większość twórców i muzyków uczyła się w ZSM w Krośnie i to właśnie na deskach RCKP stawiali swoje pierwsze koncertowe i/lub organizacyjne kroki.

Kamila Bargieł - absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku zarządzanie kulturą i mediami, studentka zarządzania projektami społecznymi na Uniwersytecie Wrocławskim, menadżer kultury i organizator wydarzeń, od czasów gimnazjum związana z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, jako aktorka młodzieżowego Teatru ITD oraz Teatru S.tr.a.c.h., członek Stowarzyszenia oraz organizator ośmiu edycji Nocnych Teatraliów Strachy - Festiwalu Sztuk Alternatywnych. Członek Młodzieżowej Rady Miasta Krosna w latach 2012-2014, współorganizator konkursu MUZTAFA - Muzyczna Talent Fabryka.

Kuba Matłosz-Szajowski - student AGH, redaktor naczelny studio filmowego MINE AGH. Odpowiadał w przeszłości za realizację teledysków Letniej Orkiestry Młodych promujących poprzednie inicjatywy krośnieńskich muzyków.

Miłosz Brzana - swoją „medialną” przygodę rozpoczął w wieku 13-stu lat i to właśnie dzięki uprzejmości RCKP przeprowadził pierwsze wywiady z aktorami występującymi na Spotkaniach Teatralnych. Przez lata krośnieńskie wywiady, przerodziły się w bloga z ogólnopolskimi wydarzeniami kulturalnymi. W drugiej klasie liceum dziennikarskie zainteresowania doprowadziły go do praktyk w portalu internetowym Onet. Częste wywiady z muzykami, obserwacja branży i pracy ich menedżerów spowodowały zwiększenie zainteresowań managementem muzycznym, w efekcie porzuceniem bloga na rzecz działalności organizacyjnych. Tegoroczny staż w wytwórni muzycznej (jednej z rozmówczyń Miłosza - Kayah) Kayax upewnił go w przekonaniu, że to właśnie tym chciałby zajmować się po maturze.

Maciej Leśniak - Wiceprzewodniczący w latach 2012-2014 r., współorganizator konkursu MUZTAFA - Muzyczna Talent Fabryka, pomysłodawca i współzałożyciel Letniej Orkiestry Młodych. W RCKP występował od najmłodszych lat - głównie z chórem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Pracował jako asystent dyrektora Teatru Palladium w Warszawie. Obecnie pracuje w Teatrze Fabryka Marzeń by Kamila Polak jako asystent producentki i realizator techniczny spektakli granych w całej Polsce.

Jak to się zaczęło?
Łącznikiem między naszą czwórką był Maciej Leśniak, pomysłodawca koncertu. Każdy z nas zna się z nim z czasów swoich pierwszych działań w Krośnie, czy to w Młodzieżowej Radzie Miasta Krosna, Szkole Muzycznej, czy utworzonej przez Maćka Letniej Orkiestrze Młodych. “Świąteczne Powroty” to nasza okazja do powrotu na rodzime deski Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza i podarowanie mieszkańcom Krosna tego, co wynika z naszych długoletnich działań zapoczątkowanych właśnie w tym mieście. Najprościej mówiąc: chcemy odwdzięczyć się za możliwość rozwoju i zaszczepienia w nas naszych pasji, wykorzystując do tego nasze umiejętności oraz ogromne możliwości techniczne Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

Każdy z nas tu zaczynał. Jedni od grania na instrumentach, drudzy od grania w teatrze młodzieżowym, inni współpracowali ze Szkołą Muzyczną, czy Młodzieżową Radą Miasta Krosna.

Na co dzień kontaktujemy się głównie przez telefon i Facebook. Mieszkamy w 3 różnych miastach, Maciej pracuje w Warszawie, Kamila uczy się we Wrocławiu i tak jak Kuba mieszka i pracuje w Krakowie. Najmłodszy z naszej czwórki - Miłosz - jest tegorocznym maturzystą i pełni rolę łącznika między nami a Krosnem.

„Świąteczne powroty - kolędy i pastorałki w aranżacjach młodych krośnieńskich muzyków” - koncert 12 stycznia 2019, godzina 19.00

Bilety: 20 zł, 15 zł z KKM w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

w okresie świątecznym kasa będzie czynna 27 i 28 grudnia w godzinach od 10.00 do 16.00. Nieczynna 29 - 31 grudnia 2018.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 |

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się