Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 9837ae8901dba82aeeae96d053c75585
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg b8752b780c8592348e882b4fb78180f7
projekt Paweł Jermak
WALENTYNKOWY WIECZÓR FILMOWY W ARTKINIE
29.01.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

artKino zaprasza na Walentynkowy filmowy wieczór. W programie 3 znakomite filmy, "kącik zakochanych" i wiele niespodzianek.

Geneza walentynek sięga renesansu. Zwyczaj okazywania sobie uczuć 14 lutego narodził się na zachodzie i południu Europy, a rozpowszechnili go Brytyjczycy. Zresztą William Szekspir wspomina dzień św. Walentego, lecz nie w „Romeo i Julii”, a w „Hamlecie”. Już w XIX wieku Anglicy masowo wysyłali sobie kartki walentynkowe. Ten walentynkowy zwyczaj powędrował stąd dalej: na północ i wschód Europy oraz do Stanów Zjednoczonych.
Najstarsza kartka walentynkowa powstała w Anglii w XVI wieku. Napisał ją Karol Orleański do swojej żony. Miłosny list z wierszem wysłał z twierdzy Tower w Londynie, gdzie był więziony przez 25 lat...

artKino proponuje w ten wyjątkowy dzień cały wachlarz filmowych nastrojów: komedię, romantyczny dramat i tragikomedię, będzie więc okazja i do śmiechu, i do łez wzruszenia.

oficjalny fotos filmu

17:10 - MISZMASZ, CZYLI KOGEL MOGEL 3

Komedia obyczajowa produkcji polskiej, film dozwolony od 12 lat, 94 minuty

Pierwszy film "Kogel-mogel" w reżyserii Romana Załuskiego miał swoją premierę w 1988 roku. Scenariusz stworzył Załuski wraz ze scenarzystką Iloną Łepkowską. W 1989 powstała kontynuacja filmu pt. "Galimatias, czyli kogel-mogel II", a 30 lat później – trzecia część pt. "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". To ciąg dalszy przygód Kasi, ekscentrycznej rodziny Wolańskich i pozostałych bohaterów kultowych komedii „Кogel Mogel”. Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą.

Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

bilet 16 zł, bilet z serduszkiem dla pary 28 zł

OFICJALNY FOTOS FILMU

19:00 - KRAINA WIELKIEGO NIEBA

film łączący dwa gatunki: dramat i romans, produkcja amerykańska, dozwolony od 12 lat, 104 minuty

Wybitne role stworzyło trio Gyllenhaal, Mulligan, Oxenbould, naturalnie połączone rodzajem cierpkiej chemii – ciepłem i zaufaniem płynnie przechodzącym w ironię, dystans czy rozczarowanie. Film jest debiutem reżyserskim Paula Dano. To kino zepsucia, rozpadu relacji, kameralne i świetnie zainscenizowane (klimat lat 60. Kennedy’ego nienachalnie wypływa z ekranu, umacnia go kilka dyskretnie wprowadzonych do fabuły symboli tego właśnie czasu). Aktorstwo całej głównej trójki jest doskonałe i świetnie poprowadzone przez reżysera, który dobrze wiedział, jakich nazwisk potrzebuje do swojego filmu. Spłoszony, nieudolnie udający, że wszystko jest w porządku Gyllenhaal, goniąca za swoją młodością, rozbita Mulligan i wycofany, nieśmiały Oxenbould. Nikt z nich nie ucieka się tu do gry gwałtownej (poza jedną może sceną), nie musi zresztą – to wyciszony obraz, dający jednak wielkie pole do popisu aktorom potrafiącym się po tak cichym kinie swobodnie i z wprawą poruszać.

bielt 10 zł, bilet z serduszkiem dla pary 18 zł - seans w ramach DKF "16 mm"

oficjalny banner filmu

21:00 - ZABAWA ZABAWA

komedio-dramat produkcji polskiej, film dozwolony od 12 lat, 89 minut

"Zabawa zabawa" to najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu "Moje córki krowy" pokazujący historię trzech kobiet mających problem z alkoholem. W rolach głównych: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska i Marcin Dorociński. To kolejny film z cyklu "kina terapeutyzującego", pełnego emocji, wzruszeń i prawdziwych bohaterów, z którymi każdy może się utożsamić. Reżyserka Kinga Dębska scenariusz do filmu napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

bilet 16 zł, bilet z serduszkiem dla pary 28 zł

AFISZ

opisy filmów wg dystrybutorów

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się