Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png cf54eacde9c6255fa0d82b36de6abef2
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg c3eaaadcd011298b5be9a138e5de5ebc
„Imago” wystawa malarstwa Michała Spryszyńskiego
05.02.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na wystawę „Imago” malarstwa Michała Spryszyńskiego, organizowaną przy współpracy z Karpackim Towarzystwem Przyrodników. Artysta spotka się z dziećmi 15 lutego 2019, godzina 11.00 - w ramach Artystycznych Ferii Zimowych (wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona, nie obowiązują zapisy). W tym samym dniu, zapraszamy również na spotkanie o godzinie 17.00.

wystawa Spryszyński

Michał Spryszyński w 2014 roku obronił dyplom (w pracowni dr Jakuba Ciężkiego) na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie mieszka w Krośnie.

Jednym z założeń artysty jest podkreślenie walorów estetycznych i dekoracyjnych owadów. Piękno tych fascynujących zwierząt jest często niedostrzegane. Zapewne wielu odbiorców będzie zaskoczonych różnorodnością form, kształtów oraz kolorów tych wspaniałych stawonogów. Wystawa połączona będzie z krótką prelekcją na temat owadów polskich oraz materiałami multimedialnymi, które dopełnią i rozbudują temat przewodni.

Wiele z owadów przedstawionych na obrazach znajduje się pod ochroną w Polsce. Większość z nich namalowana została ze złotymi elementami ciała. Ma to podkreślić ich wartość dla świata przyrody. Chciałbym w ten sposób zwrócić uwagę ludzi na niedostrzegalne, ginące piękno świata zwierząt, który nas otacza, a którego częstokroć nie dostrzegamy - tak autor mówi o wystawie.

Zdecydowana większość polskich owadów nie przekracza 4-5 cm. Autor zapewnia, że namalowane w skali 1:7 albo nawet 1:20 z pewnością zrobią powalające wrażenie. Dodatkowo ukazane w ciekawej, malarskiej formie powinny zapaść na długo w pamięć oglądającego.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Galeria Pogranicza RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno
Spotkanie z autorem: 15 lutego 2019, godzina 17.00
Wystawa czynna: styczeń – luty

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się