Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 6076bba541de4bb07e0d107bf00e7058
top news port info kali mstr galp inwe
Wszystko jest nudą, co nie jest marzeniem
03.07.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Jak co roku, do Krosna powraca Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy. W dniach 6-8 września 2018, na obszarze Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, miejskiego rynku i okolicznych lokali rozegra się już 11 edycja tego wydarzenia. Po raz kolejny Krosnem zawładnie magia sztuk alternatywnych, pełna wyjątkowych, artystycznych atrakcji i wrażeń.

Patronem XI edycji Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy został Tadeusz Boy-Żeleński, a tegoroczne motto brzmi "Wszystko jest nudą, co nie jest marzeniem."

Nocne Teatralia Strachy to przestrzeń dla przeróżnych, krzyżujących się przejawów twórczości: teatralnych, plastycznych, filmowych, muzycznych, fotograficznych i wielu innych. Jak zwykle przypominamy, że impreza nie jest konkursem. W festiwalu „wygrywają” autentyczne emocje, żywy dialog, bliskość, niejednoznaczność i moc sprawcza sztuki – a przy tym także chęć wspólnego odkrywania rzeczywistości na nowo, rozwijania pasji oraz udziału w dobrej zabawie.

Machiną napędzającą silnik festiwalu Nocne Teatralia Strachy jesteście Wy – Wolontariusze, którzy każdego roku stanowią fundament organizacyjny wydarzenia. Dlatego, oprócz zadań, jakie będą do Was należały, dostajecie od nas imienny identyfikator uprawniający do wstępu na wszystkie wydarzenia podczas Festiwalu (tak by nie kolidowało to z Waszym festiwalowym grafikiem) oraz całe królestwo gadżetów, w tym torby, koszulki, przypinki i wiele innych! Festiwal to również możliwość poznania fantastycznych ludzi ze świata sztuki, poszerzenia horyzontów oraz rozwinięcia pasji. Chcemy, by Nocne Teatralia Strachy stały się platformą do realizacji marzeń, dlatego chętnie wychodzimy naprzód Waszym oczekiwaniom i słuchamy wskazówek co do festiwalowego programu. Jesteście dla nas ważni, dlatego o Wasz rozwój dbamy nie tylko podczas trwania Festiwalu, ale również w ciągu całego roku. Corocznie organizowane są warsztaty, podczas których to Wy decydujecie czego chcecie się nauczyć. Od Was zależy, czy będzie to kuglarstwo, sztuka chodzenia na szczudłach, techniki teatru cieni, czy nauka pisania recenzji teatralnych. Naszym zadaniem jest odpowiadać na Wasze potrzeby i odnaleźć odpowiednich pedagogów i trenerów, którzy w ciekawy i kreatywny sposób przybliżą interesującą Was tematykę. Nierzadko jesteśmy to my – członkowie Teatru s.tr.a.c.h. – Festiwal to nie tylko organizacja wydarzeń, ale pole do skonfrontowania naszych umiejętności i pasji w rzeczywistych działaniach
członkowie Stowarzyszenia Teatr S.TR.A.C.H.

projekt  Stowarzyszenie Teatr S.T.R.A.C.H.  projekt Stowarzyszenie Teatr S.T.R.A.C.H.

projekt Stowarzyszenie Teatr S.T.R.A.C.H.

projekt Stowarzyszenie Teatr S.T.R.A.C.H.

Warsztaty są bezpłatne.
Warsztaty skierowane są do wszystkich – zarówno początkujących, jak i osób, które miały już okazję spróbować swoich sił w dziedzinie rękodzieła artystycznego. Prace uczestników zajęć zostaną zaprezentowane podczas jednej z wystaw na tegorocznej edycji festiwalu Nocne Teatralia Strachy.

Aby zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy skontaktować się z pracownią Kuźni Florkowej Córki:

Facebook: https://web.facebook.com/kuznia.florkowej.corki?_rdc=1&_rdr
Telefon: 691 786 070
E-mail:

Prowadzący: Kuźnia Florkowej Córki

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h., Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Wydarzenie zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

materiały Stowarzyszenia Teatr S.TR.A.C.H., a wszystko o STRACHACH: http://nocneteatralia.pl/

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się