Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 7318de9d05b8c2e14f3230bdf0dd06b6
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg 5ef64ee0037ee9155e3f845886f7dafc
Wernisaż wystawy finalistów i laureatów III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego
06.10.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Jubileusz 40-lecia Krośnieńskich Spotkań Teatralnych zobowiązuje nas do zaproponowania wielbicielom teatru czegoś naprawdę wyjątkowego. W listopadzie nasza publiczność będzie miała możliwość uczestniczenia w prawdziwej uczcie teatralnej. W wielu odsłonach, aspektach, płaszczyznach i nastrojach. I jako że noblesse oblige, a 40-tych urodzin nie świętuje się co roku, z prawdziwą dumą zapowiadamy udział Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w 40. Krośnieńskich Spotkaniach Teatralnych.

fot. Instytut Teatralny       logo Wystawy Fotografii Instytutu Teatralnego

Zapraszamy 16 listopada, o godzinie 18, na wernisaż wystawy prezentującej prace finalistów i laureatów III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut. Jesteśmy zaszczyceni, że ta najbardziej preztiżowa i szanowana polska instytucja teatralna przyjęła zaproszenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej Instytutu Raszewskiego

Oddajemy głos naszym gościom:

Archiwum czy kreacja? Czym jest fotografia teatralna? Tegoroczna edycja Konkursu pokazała, jak wiele różnych odpowiedzi można dać na te same pytania. Zobaczyliśmy różne strategie stosowane przez autorów zdjęć do opowiadania odbiorcom o spektaklach. Niektórzy starali się zachować chłodny obiektywizm, maksymalnie chowając swoją obecność i styl. Inni podążali za twórcami przedstawienia, interpretując wizualnie wydarzenia sceniczne, jeszcze inni szukali autorskiego języka narracji i obrazowania. To, co łączy te postawy i stanowi o sile fotografii teatralnej, to umiejętność zabrania widza w sam środek wydarzeń i zaangażowania go w przeżywane na scenie emocje. Laureaci Konkursu umiejętnie wykorzystali tę siłę. Niezależnie od tego, czy akcja spektaklu rozgrywała się na deskach znanego teatru, klatce schodowej czy w kameralnej sali offowego zespołu.
Magda Hueckel, Katarzyna Sagatowska
kuratorki III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej

Wystawy prezentują prace finalistów i laureatów III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Na ekspozycję składają się fotografie zgłoszone w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu oraz zestaw dokumentacyjny z przedstawienia, którego premiera odbyła się w sezonie 2016/2017.

W wystawie biorą udział prace:
Karola Budrewicza, Joanny Gałuszki, Piotra Gamdzyka (laureat w kategorii: teatralne zdjęcie sezonu), Romana Holca, Przemysława Jendroski, Natalii Kabanow, Przemka Krzakiewicza, Martina Raphaëla Martiqa, Paty Mic, Piotra Nykowskiego (laureat w kategorii: zestaw dokumentacyjny z przedstawienia), Tobiasza Papuczysa, Kamy Rokickiej, Dawida Stube, Klaudyny Schubert, Dariusza Trześniowskiego, Bartka Warzechy, Anety Wawrzoły, Macieja Zakrzewskiego.

materiał Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się