Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 620586a51ec7e6c20f63027cc36721f6
top news port info kali mstr galp inwe
banner_aleja_tańca_2017-18.jpg f83d8fc915044ceb296b914dd2e6c446
Portal
Zespół tańca współczesnego STRECZ
06.07.2015 Redakcja RCKP

Zespół powstał we wrześniu 2000 roku. Instruktorem i choreografem jest Sabina Wójcik-Grygolec. Wszystkie prezentacje powstają wg autorskich pomysłów.

O zespole

Zespół Tańca Współczesnego „Strecz” pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze oprócz choreografii typowo współczesnych ma również układy estradowe, których przygotowywanie i pokazy sprawiają tancerkom sporo radości. "Strecz" ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i konkursach oraz udział w projektach, także międzynarodowych. Absolwenci zespołu często kontynuują drogę taneczną w grupach prowadzonych przez czołowych nauczycieli tańca. Praca w zespole „Strecz” to poznawanie podstaw techniki klasycznej, modern dance, kształtowanie świadomości ciała,  poszerzanie zakresów ruchowych. To również udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez najlepszych pedagogów tańca z Polski, edukacja taneczna, występy gościnne, udział w festiwalach, wyjazdy zagraniczne, wakacyjny obóz taneczny, a także to, co najważniejsze - przyjaźnie jakie nawiązują się pomiędzy członkami zespołu.

 

 

 

 

Premiery:
"Nie potrzebuję tego ..." - 2002
"Ziemia - Człowiek" - 2002
"Krejzi" - 2003
"Idol" - 2004
"O Nas, O Was", O Nich"- 2004
"Huśtawka" - 2005
"Słowo o przyjaźni" - 2005
"Myjąc ją", For me", "Współwidzenie", "Dziecięciada" - 2006
"Let's dance" przygotowany ze Szkołą Tańca Kesel z Bardejova -2006
"Tango", "Szukając siebie", "TrzyKa", "Tron" - 2007
"ko_Murki", "Zahir", "Walc", "byćp iękną" - 2008
"Między nami", "Z pamiętnika", Niekoniecznie o mężczyźnie" - 2009
 "Sentencje", "2110", "Obok siebie" - 2010
"Taka sobie bajka", "Don't go", "Antki", "A w mojej głowie..." - 2012
"Before saying goodbye", "Lullaby", "Gone", "niby nikt tego nie je, a słoik zawsze pusty" - 2013
"Wiedźmy", "What's a girl to do?", "Solo", "State of", "Cudzoziemka", "Power of love" - 2014

 

STRECZ zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień:

2016

Tancerze zespołu Matylda Kubit, Karolina Rogala i Damian Zatoński zdali egzaminy wstępne i dostali się na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunek Taniec.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiagnięcia w dziedzinie kultury. Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna otrzymała również instruktorka, założycielka i choreograf zespołu Sabina Wójcik-Grygolec.

9 grudnia 2016

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- grupa I - II miejsce
- grupa II - III miejsce

26 listopada 2016

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet
Katarzyna Niżnik (Strecz), Kamila Jawor (Kleks) - I miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce
- duet Bartek Kafel, Małgorzata Kmon - II miejsce

2016

Ewelina Cieśla zostaje zakwalifikowana do udziału w Festiwalu „Solo Duo Dance”(polska edycja, 2016/2017, eliminacje do International Solo Duo Dance Festival odbyły na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu)

23-25 listopada 2016

Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej
- Bartłomiej Kafel, Małgorzata Kmon - I miejsce
- Ewelina Cieśla - I miejsce
- Jagoda Dyląg, Anna Niziankiewicz - wyróżnienie

19-20 listopada 2016

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- III miejsce
- Ewelina Cieśla – III miejsce za autorską choreografię „Rzecz najzupełniej pewna”
- Sabina Wójcik-Grygolec – nagroda jubileuszowa dla instruktorki

6 listopada 2016

VI Ogólnopolski Turniej Tańca „Gwiazda 2016” w Rudzie Śląskiej
- grupa I -
Grand Prix (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
-
grupa II - wyróżnienie (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)

28 października 2016

Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- wyróżnienie

25 czerwca 2016

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce

17-18 czerwca 2016

XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Taniec nie zna granic” w Żorach
- II miejsce

6
czerwca 2016

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Spontan” w Warszawa
- II miejsce
- III miejsce przyznane przez jury młodzieżowe)

28 maja 2016

IV Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taki Taniec” w Oświęcimiu
- II miejsce

21 maja 2016

Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach
- III miejsce
- wyróżnienie

4 grudnia 2015

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce
- III miejsce

28 listopada 2015

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - I miejsce
- Damian Zatoński (solista) - I miejsce

21 listopada 2015

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- II miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - II miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce

26 października 2015

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”
- I miejsce

24 października 2015

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy” w Pyskowicach
- wyróżnienie I stopnia

23 października 2015

Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- III miejsce

27 czerwca 2015

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce

19-21 czerwca 2015

IX Ogólnopolski Festiwal Tańca „Euro Dance” w Nałęczowie
- I miejsce

27-29 marca 2015

Europejski Festiwal Sztuki „Pižo a Penda” Sátoraljaújhely-Humenné-Michalovce
- I nagroda (w kategorii powyżej 16 lat)

26-29 marca 2015

Festival Umenia „Europa Spieva a Tancuje”
- grupa I – I miejsce za choreografię pt. „The one”

21 marca 2015

VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”
- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”

14 marca 2015

VI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych zespołów Tanecznych w Jedliczu II miejsce w
- grupa I - wyróżnienie za choreografię pt. „The one” (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
- grupa II - II miejsce za choreografię pt. „Home” (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)

6 grudnia 2014

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”
- Ewelina Cieśla - wyróżnienie indywidualne

27 listopada 2014

XIV Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „The one”

22 czerwca 2014

VIII Nałęczowski Festiwal Tańca „Euro Dance 2014”
- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „Gone” (w kategorii współczesnych form tanecznych w grupie wiekowej powyżej lat 13)
- grupa III – wyróżnienie za choreografię pt. „Lullaby”
- Sabina Wójcik-Grygolec - wyróżnienie indywidualne dla instruktora

5 kwietnia 2014

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne inspiracje” w Biłgoraju
- II miejsce

6 grudnia 2013

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce
- III miejsce

26 listopada 2013

XIII Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- III grupa – wyróżnienie
- duet Anna Korecka, Sabina Podkul - I nagroda za autorską choreografię pt. „Before saying goodbye”

22 listopada 2013

VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce

24 października 2013

XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w  Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie
- II miejsce (w kategorii 16-24 lata)

2 czerwca 2012

XXXV Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały dwa Michały”, CK Przemyśl
- III miejsce

21 marca 2012

III Ogólnopolski Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Jedliczu
- I miejsce (w kategorii od 15 lat)

2011

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

20 listopada 2010

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- II miejsce

6 grudnia 2009

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce

16 maja 2009

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce

6 grudnia 2008

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce

2008

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- wyróżnienie

2008

Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Polemiqi” w Warszawie
- zakwalifikowanie się zespołu do udziału w festiwalu

23 lutego 2008

Przegląd Zespołów Tanecznych „Taneczna fatamorgana” w Leżajsku
- III miejsce

2007

- Agnieszka Janusz zostaje zaproszona do udziału w „Solo Duo Dance” w Warszawie

6 grudnia 2005

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce

2004

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Konin
- II miejsce

2004

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

2003

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

2002

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

 

Wielokrotnie zespół koncertował poza granicami Polski, a w 2010 roku został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Art. Dance” w Koszycach.

 Udział w projektach:
"Dance Alive" - pomysł i choreografia Katarzyna Korona. Spektakl ten był połączeniem pracy tancerzy ze Strecza, Gracji oraz krośnieńskich b-boyów.
"Let's dance" Polsko- Słowacka Akademia Tańca Współczesnego - pomysł i choreografia Katarzyna Korona, Sabina Wójcik-Grygolec. W tym projekcie krośnianie spotkali się z tancerzami szkoły tańca Kessel Dance z Bardejowa, a sam spektakl był połączeniem tańca współczesnego i hip – hop’u.

 

 

Tancerze zespołu Matylda Kubit, Karolina Rogala i Damian Zatoński zdali egzaminy wstępne i
dostali się na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunek Taniec.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiagnięcia w dziedzinie kultury. Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna otrzymała również instruktorka, założycielka i choreograf zespołu Sabina Wójcik-Grygolec.

9 grudnia 2016
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- grupa I - II miejsce
- grupa II - III miejsce

26 listopada 2016
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet
Katarzyna Niżnik (Strecz), Kamila Jawor (Kleks) - I miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce
- duet Bartek Kafel, Małgorzata Kmon - II miejsce

2016
Ewelina Cieśla zostaje zakwalifikowana do udziału w Festiwalu „Solo Duo Dance”(polska edycja, 2016/2017, eliminacje do International Solo Duo Dance Festival odbyły na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu)
23-25 listopada 2016
Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej
- Bartłomiej Kafel, Małgorzata Kmon - I miejsce
- Ewelina Cieśla - I miejsce
- Jagoda Dyląg, Anna Niziankiewicz - wyróżnienie

19-20 listopada 2016
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- III miejsce
- Ewelina Cieśla – III miejsce za autorską choreografię „Rzecz najzupełniej pewna”
- Sabina Wójcik-Grygolec – nagroda jubileuszowa dla instruktorki

6 listopada 2016
VI Ogólnopolski Turniej Tańca „Gwiazda 2016” w Rudzie Śląskiej
- grupa I -
Grand Prix (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
-
grupa II - wyróżnienie (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
28 października 2016
Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- wyróżnienie

25 czerwca 2016
Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce
17-18 czerwca 2016
XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Taniec nie zna granic” w Żorach
- II miejsce

6
czerwca 2016
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Spontan” w Warszawa
- II miejsce
- III miejsce przyznane przez jury młodzieżowe)

28 maja 2016
IV Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taki Taniec” w Oświęcimiu
- II miejsce

21 maja 2016
Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach
- III miejsce
- wyróżnienie

4 grudnia 2015
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce
- III miejsce

28 listopada 2015
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - I miejsce
- Damian Zatoński (solista) - I miejsce

21 listopada 2015
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- II miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - II miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce

26 października 2015
Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”
- I miejsce

24 października 2015
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy” w Pyskowicach
- wyróżnienie I stopnia

23 października 2015
Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- III miejsce

27 czerwca 2015
Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce

19-21 czerwca 2015
IX Ogólnopolski Festiwal Tańca „Euro Dance” w Nałęczowie
- I miejsce

27-29 marca 2015

Europejski Festiwal Sztuki „Pižo a Penda” Sátoraljaújhely-Humenné-Michalovce
- I nagroda (w kategorii powyżej 16 lat)
26-29 marca 2015
Festival Umenia „Europa Spieva a Tancuje”
- grupa I – I miejsce
za choreografię pt. „The one”
21 marca 2015
VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”
- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”

14 marca 2015

VI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych zespołów Tanecznych w Jedliczu II miejsce w

- grupa I - wyróżnienie za choreografię pt. „The one” (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
- grupa II - II miejsce za choreografię pt. „Home”
(w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)

6 grudnia 2014

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”
- Ewelina Cieśla - wyróżnienie indywidualne

27 listopada 2014
XIV Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „The one”
22 czerwca 2014
VIII Nałęczowski Festiwal Tańca „Euro Dance 2014”

- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „Gone” (w kategorii współczesnych form tanecznych w grupie wiekowej powyżej lat 13)

- grupa III – wyróżnienie za choreografię pt. „Lullaby”
-
Sabina Wójcik-Grygolec - wyróżnienie indywidualne dla instruktora

5 kwietnia 2014
Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne inspiracje” w Biłgoraju
- II miejsce

6 grudnia 2013

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce

- III miejsce
26 listopada 2013
XIII Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- III grupa – wyróżnienie
- duet Anna Korecka, Sabina Podkul - I nagroda za autorską choreografię pt. „Before saying goodbye”
22 listopada 2013
VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce
24 października 2013
XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w  Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie
- II miejsce (w kategorii 16-24 lata)
2 czerwca 2012
XXXV Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały dwa Michały”, CK Przemyśl
- III miejsce
21 marca 2012
III Ogólnopolski Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Jedliczu
- I miejsce (w kategorii od 15 lat)

2011

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce

20 listopada 2010
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu

- II miejsce

6 grudnia 2009
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce

16 maja 2009

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce

6 grudnia 2008
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce
2008

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu

- wyróżnienie

2008
Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Polemiqi” w Warszawie
- zakwalifikowanie się zespołu do udziału w festiwalu

23 lutego 2008
Przegląd Zespołów Tanecznych „Taneczna fatamorgana” w Leżajsku
- III miejsce

2007
- Agnieszka Janusz zostaje zaproszona do udziału w „Solo Duo Dance” w Warszawie

6 grudnia 2005
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce

2004
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Konin
- II miejsce

2004
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce
2003
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce
2002
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się