Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 52970bd60ab2bb298a6a1b17c5a4ca0a
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg 62e3ce16b73b4ba66f947f4ac3c0de33
SMYCZKI NA WOJCIECHU 9 SIERPNIA
05.08.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

Letni cykl koncertów w zabytkowym kościółku św. Wojciecha ma już swoją wierną publiczność, co nas nie dziwi, bowiem w historyczne mury świątyni zapraszamy tylko wybitne indywidualności artystyczne. Do tegorocznej edycji Regionalne Centrum Kultur Pogranicza nie poszukiwało artystów, bowiem dobra sława koncertów spowodowała, iż sami skrzypkowie, altowioliści, wiolonczeliści zgłaszali swoje propozycje programowe. Duża w tym zasługa Anny Jakubik, która opiekuje się festiwalem od samego początku i stwarza oryginalną, ciepłą atmosferę, zarówno dla wykonawców, jak i dla publiczności.
W najbliższy piątek, 9 sierpnia, o godzinie 19.00, zapraszamy na kolejny koncert.

fot. nadesłana przez artystkę

Anna Gutowska - skrzypce
Absolwentka wiedeńskiego Universität fϋr Musik und darstellende Kunst w klasie prof. Edwarda Zienkowskiego. Po uzyskaniu dyplomu z wyróżnieniem i tytułu magistra sztuki ukończyła - również pod kierunkiem prof. Edwarda Zienkowskiego - studia podyplomowe, jednocześnie pracując przez kilka lat jako asystentka profesora na tej uczelni. Od 2016 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki Dramatycznej w Wiedniu.
Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, stypendystka fundacji krajowych i międzynarodowych. Reprezentowana przez Arte 90 została nagrodzona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. W ramach projektu stypendialnego nagrała płyty z koncertami skrzypcowymi H. Wieniawskiego. Występuje w wielu krajach świata. Prowadzi kursy w: Chile, Meksyku, Iranie, Kuwejcie, Austrii, Chinach, Japonii i na Słowacji. Jest wykładowcą Universität fϋr Musik und darstellende Kunst Wien.

fot. nadesłana przez artystkę

Klaudia Borowiec - wiolonczela
Artystka urodzona w 1998 roku w Rzeszowie, tam też w 2017 roku ukończyła Szkołę Muzyczną II st. im. Karola Szymanowskiego. Uczestniczyła w kursach muzycznych, takich jak: Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Małopolska Akademia Talentów w Łącku czy Akademia Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Obecnie studentka III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Jana Kalinowskiego.

fot. nadesłana przez artystkę

Michalina Matias - altówka
Artystka urodzona w 1996 roku. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, podczas studiów stacjonarnych I stopnia, w klasie dr hab. Marcina Murawskiego, prof. AM. Ponadto, w ramach programu stypendialnego ERASMUS+ studiowała na Universität fϋr Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Wolfganga Klosa.
Zawodowo związana z Filharmonią Podkarpacką, brała udział w wielu projektach muzycznych, takich jak: Mobilna Filharmonia, Orkiestra Ars Longa - lider grupy w projekcie filmowym, Webern Symphonie Orchestra.

fot. nadesłana przez artystkę

Joanna Bartkiewicz - skrzypce
Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie Roberta Naściszewskiego. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Roberta Kabary. Uczestniczyła aktywnie w wielu kursach mistrzowskich, m.in. w Łańcucie, Lusławicach, Przemyślu, Kołobrzegu. Brała udział zarówno w wielu projektach orkiestrowych w Akademii Muzycznej, jak i w projektach kameralnych w Polsce i za granicą. Współpracuje z Filharmonią Podkarpacką jako doangażowany muzyk orkiestrowy.

Dmytro Holovenko - gitara, jest studentem Krzysztofa Sadłowskiego w Katedrze Gitary i Harfy Akademii Muzycznej w Krakowie . Jest laureatem Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych konkursów, wśród nich: Międzynarodowy konkurs gitarowy „Alhambra”, Kijów 2012 – II nagroda; „Akademik Marin Goleminow”, Kyustendil 2014 – I nagroda; „Odessa 2014” – I nagroda; Międzynarodowy konkurs interpretacji muzycznej Krasiczyn-Przemyśl 2016 – II nagroda. Zdobył również nagrodę Grand Prix w II Ogólnopolskim konkursie gitarowym o tytuł "Mistrza Sześciu Strun" Zakopane 2017, a w tym roku został finalistą konkursu „Mantovani Guitar Competition” w mieście Follonica we Włoszech.
Dmytro Holovenko brał udział w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych oraz występował w tak prestiżowych miejscach jak:
Teatr Threnandier- Paryż, Zamek Królewski na Wawelu, Muzem Karola Szymanowskiego „Atma”- Zakopane, Sala Kameralna NOSPR w Katowicach.


9 sierpnia 2019 / piątek / godzina 19.00 / Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha Męczennika
Anna Gutowska - skrzypce
Dmytro Holovenko - gitara
Joanna Bartkiewicz - skrzypce
Klaudia Borowiec - wiolonczela
Michalina Matias - altówka

Program:
C. Guastavino - Las Presencias No 6 Jeromita Linares
C. Gardel - Por una Cabeza
J. Brahms - Taniec węgierski
J. Strauss - Wiener Blut
J. Strauss - Blue Danube
A. Igudesman - Applemania
M.D. Pujol - Suite Buenos Aires
Pompeya
San Telmo
Palermo
Microcentro
oraz liczne niespodzianki muzyczne

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się