Prosimy o zapoznanie się z protokołem z posiedzenia jury VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca INTERMEDIUM
Jury w składzie:
Anna Śmiganowska – Bytom
Katarzyna Sikora - Warszawa
Kinga Kaczor - Kraków
po obejrzeniu 36 prezentacji zespołowych, 30 prezentacji solo i 29 duetów w trzech kategoriach wiekowych postanowiło przyznać:
Kategoria 7 - 11 lat – zespoły (bez podziału na kategorie taneczne)
I miejsce - Zespół Taneczny MAŁY TESS – Tarnogórskie Centrum Kultury
w Tarnowskich Górach
II miejsce – Zespół Taneczny NEW WAVE TWO – Tomaszowski Dom Kultury
w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce - Zespół Taneczny ROZTAŃCZONA PACZKA – Gminny Ośrodek
Kultury w Jedliczu
Wyróżnienie - Zespół Taneczny MINI ŻABKI – Bieszczadzki Dom Kultury
w Lesku
Zespół Taneczny BIESZCZADZKIE ŻABKI – Bieszczadzki
Dom Kultury w Lesku
Zespół Taneczny FUNKY GROUP – Stowarzyszenie
Armmagedon w Strzyżowie
Kategoria 7 - 11 lat – solo (bez podziału na kategorie taneczne)
I miejsce – Klaudia Smutek – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica z/s
w Pustkowie - Osiedlu
II miejsce – Weronika Grzelak - Tomaszowski Dom Kultury w Tomaszowie
Lubelskim
III miejsce – Maria Lebel - Tarnogórskie Centrum Kultury w Tarnowskich Górach
Kategoria 7 - 11 lat – duet (bez podziału na kategorie taneczne)
I miejsce – Magdalena Kulawik, Kajetan Kocik– Tarnogórskie Centrum Kultury
w Tarnowskich Górach
II miejsce – Weronika Dybaś, Zuzanna Gołąbiewska - Bieszczadzki Dom
Kultury w Lesku
III miejsce - Jagoda Jerzyk, Zuzann Brela - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
Kategoria 12 - 15 lat – zespoły
Taniec współczesny i widowisko taneczne:
I miejsce - Zespół Taneczny TESS I – Tarnogórskie Centrum Kultury
w Tarnowskich Górach
II miejsce - Zespół Tańca Nowoczesnego FLAMINGI - Samorządowe
Centrum Kultury w Mielcu
II miejsce – Dziecięcy Teatr Tańca ALE TO NIC - Samorządowe
Centrum Kultury w Mielcu
III miejsce - Zespół Taneczny CYTRUSKI - Powiatowe Ognisko Baletowe
w Jarosławiu
III miejsce - Formacja Taneczna EKS-TREMUM - Centrum Kultury w Jędrzejowie
Taniec nowoczesny:
I miejsce - Zespół Taneczny R-REVOLUTION - Jasielski Dom Kultury w Jaśle
II i III miejsca nie przyznano
Kategoria 12 - 15 lat – solo
Taniec współczesny:
I miejsce - Karolina Wasąg - Dom Kultury w Pysznicy
II miejsce - Julia Wygnaniec - Powiatowe Ognisko Baletowe w Jarosławiu
III miejsce - Wiktor Łacek - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Taniec nowoczesny:
I miejsce - Eryk Brodowski - Tomaszowki Dom Kultury w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce - Kornelia Kozyra -Tomaszowki Dom Kultury w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce – nie przyznano
Kategoria 12 - 15 lat – duet
Taniec współczesny:
I miejsce - Emila Franczyk, Oliwia Kocik - Tarnogórskie Centrum Kultury w Tarnowskich Górach
II miejsce - Maria Mol, Zofia Mol - Tarnogórskie Centrum Kultury w Tarnowskich Górach
III miejsce – nie przyznano
Taniec nowoczesny:
I miejsce - Kornelia Kozyra, Eryk Brodowski - Tomaszowki Dom Kultury w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce - Oliwia Baran, Justyna Węgrzyn - Jasielski Dom Kultury w Jaśle
III miejsce – Oliwia Górniak, Ewa Tuchowska - Jasielski Dom Kultury w Jaśle
Kategoria pow. 15 lat:
Taniec współczesny i widowisko taneczne:
I miejsce – Zespół Taneczny AGITATUS_2 - Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie
I miejsce – Teatr Tańca ALE TO NIC - Samorządowe Centurm Kultury w Mielcu
II miejsce - Zespół Tańca Współczesnego STRECZ gr. I - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
II miejsce - Zespół Taneczny MOVE(MEANT) - Meant to move w Krakowie
III miejsce – Zespół Tańca Współczesnego STRECZ gr. II - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Taniec nowoczesny:
I miejsce - Zespół Taneczny SZASSE - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
II i III miejsca nie przyznano
Wyróżnienie: Zespół Taneczny AMBROZJA - Centrum Kultury w Korzennej
Kategoria pow. 15 lat – solo
Taniec współczesny:
I miejsce - Ewelina Cieśla - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
II miejsce - Katarzyna Niżnik - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce - Alicja Augustynek - Meant to move w Krakowie
Taniec nowoczesny:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Patrycja Kudroń - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
Kategoria pow. 15 lat – solo
Taniec współczesny:
I miejsce - Kinga Kucharska , Natalia Hałata - Samorządowe Centum Kultury w Mielcu
II miejsce - Kamila Jawor, Katarzyna Niżnik - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce – Bartłomiej Kafel, Małgorzata Kmon - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Taniec nowoczesny:
I miejsce - Dobromiła Sochacka, Karolina Frydrych - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
II miejsce - Gabriela Wrona, Dominika Dobosz - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom. Dziękujemy uczestnikom, instruktorom, rodzicom i opiekunom za udział w krośnieńskim święcie tańca.
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza to wymarzone miejsce do prezentacji osiągnięć artystycznych dla profesjonalistów, amatorów i dzieci, i to ze wszystkich dziedzin sztuki. Ogromnie cieszy nas, że możemy organizować festiwale, przeglądy, turnieje, wystawy. Każde spotkanie ze sztuką kształtuje wrażliwość artystyczną, a znajomość dokonań innych - tylko wzbogaca.