Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 250de29b5c6078554acbfb0d49ae0fef
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg 67708c17bdc13738a09c88ea20988383
Powiązane galerie:
23 Mikołajkowe Spotkania Taneczne
08.12.2015 Paweł Matelowski
Wyniki 23 Mikołajkowych Spotkań Tanecznych
08.12.2015 Paweł Matelowski

Wyniki 23 Mikołajkowych Spotkań Tanecznych z 4 grudnia 2015 r.

Komisja artystyczna w składzie:

Patrycja „Zenya” Pawlak [założyciel Centrum Kultury Hip Hop Soul’n’Flow w Krakowie. Street dance’m zajmuje się od około 9 lat. Z kulturą Hip Hop związana jest od 15 lat. Zajmuje się również choreoterapią i teatrem ruchu i tańca. Jest pomysłodawczynią projektu „Wyjdź z domu” mającego na celu odmienienie wizerunku kultury ulicznej. Aktywnie działa również na polu organizacji imprez i projektów kulturowych],

Agata Skiba [tancerka tańca współczesnego, ludowego, towarzyskiego, pedagog, instruktor dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych, kierownik i  choreograf Grupy Tańca Współczesnego ZYGZAK],

Danuta Kamińska [absolwentka pedagogiki kulturalno-oświatowej UMCS w Lublinie, instruktor tańca I kat., członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i  Animatorów KLANZA, autorka największego przeglądu tanecznego w byłym województwie krośnieńskim. Nauczyciel w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy, gdzie zajmuje się tańcem ludowym i warsztatem choreograficznym],

po obejrzeniu 50 prezentacji scenicznych (21 w kat. 7 - 11 lat, 13 w kat. 12 - 15 lat oraz 16 w kat. pow. 15 lat) postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria 7 - 11 lat


I miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny KORNELE MINI z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za układ „Na liściu”. Instruktorem zespołu jest Magdalena Mucha.

I miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny GRACJA KIDS z Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie za układ „Lego przyjaciele”. Instruktorami zespołu są Bogusława Bieniasz (trener) oraz Tatiana Kudyrko (choreograf).

II miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny MINI ŻABKI z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku za układ „Biała czy mleczna?”. Instruktorami zespołu są Agnieszka Lis, Alina Lis oraz Małgorzata Lis - Pasionek.

II miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny MINI SOUL DANCE ze Szkoły Tańca i Ruchu „Soul Dance” w Dębicy za układ „Gąsienica”. Instruktorami zespołu są Paulina Bester oraz Izabela Wójcik.

III miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny KLEKS IV z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za układ „Leśne skrzaty”. Instruktorem zespołu jest Paulina Rozenbajgier.

III miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny MAŁA GRACJA z Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie za układ „Fireball”. Instruktorem zespołu jest Andrzej Orszulak.

Wyróżnienie:
Zespół Taneczny FAME-iki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za układ „Flowers”. Instruktorem zespołu jest Iwona Cieśla.

Najlepszy Debiut Sceniczny:
Zespół Taneczny PERFEKT z Zespołu Szkół w Korczynie za układ „Bella Signorina”. Instruktorem zespołu jest Halina Orszulak.


Kategoria 12 - 15 lat:


I miejsce:
Zespół Taneczny SOUL DANCE (juniorzy reprezentacja) ze Szkoły Tańca i Ruchu „Soul Dance” w Dębicy za układ „Zaginiona”. Instruktorem zespołu jest Izabela Wójcik.

II miejsce:
Zespół Taneczny KORNELE z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za układ „Uważaj z zapałkami”. Instruktorem zespołu jest Magdalena Mucha.  

III miejsce:
Zespół Taneczny KLEKS I z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za układ „W sieci”. Instruktorem zespołu jest Paulina Rozenbajgier.

Wyróżnienie:
Zespół Taneczny EXPLOSIONS (juniors) z Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie / Studia Tańca DESTINO za układ „Zabawa w stylu lat 20”. Instruktorem zespołu jest Katarzyna Święs.

Wyróżnienie:
Scena Tańca ALIPSI z Rzeszowskiego Domu Kultury za układ „W świecie węży”. Instruktorem zespołu jest Karolina Słonka.

Wyróżnienie:
Zespół Taneczny PASJA z Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli za układ „W sieci”. Instruktorem zespołu jest Urszula Wieczorek.


Kategoria powyżej 15 lat:


I miejsce:
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ gr. II z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za układ „Empiria”. Instruktorem zespołu jest Sabina Wójcik - Grygolec, choreografię opracowała Urszula Idec.

II miejsce:
Zespół Taneczny GRACJA TEAM z Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie za układ „Syzyfowa praca”. Instruktorami zespołu są Bogusława Bieniasz (trener) oraz Paweł Michno (choreograf).

III miejsce ex aequo:
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ gr. I z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za układ „Drobnostka”. Instruktorem zespołu jest Sabina Wójcik - Grygolec, choreografię opracowała Urszula Idec.

III miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny GRACJA z Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie za układ „Tajemnice labiryntu”. Instruktorami zespołu są Bogusława Bieniasz (trener) oraz Paweł Michno (choreograf).

Wyróżnienie:
Zespół Taneczny EKSPERYMENT z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie za układ „Myśli w mojej głowie”. Instruktorem zespołu jest Beata Łopatkiewicz.

Wyróżnienie:
Zespół Taneczny Form Nowoczesnych IMPET z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za układ „Hanki”. nstruktorem zespołu jest Bernadetta Wojtoń - Sikora


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a nagrodzone zespoły statuetki. Jury podkreśla wysoki poziom tegorocznych prezentacji, dużą różnorodność form scenicznych, wysoką dbałość o strój i poziom techniczny.


Dodatkowe nagrody specjalne przyznane przez przeglądowe JURY MŁODZIEŻOWE w składzie: Jagoda Przymusińska, Aleksandra Krzanowska, Aleksandra Półchłopek, Anastazja Panasiuk i Karolina Samson

Kategoria 7 - 11 lat: Zespół Taneczny KORNELE MINI z Rzeszowa („Na liściu”) oraz Zespół Taneczny KLEKS IV z Krosna („Leśne skrzaty”)

Kategoria 12 - 15 lat: Zespół Taneczny SOUL DANCE (jr. reprezentacja) z Dębicy („Zaginiona”)

Kategoria powyżej 15 lat: Zespół Taneczny GRACJA TEAM z Łańcuta („Syzyfowa praca”).

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się