Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Puchar Uśmiechu - dzień 2
XXXV PUCHAR UŚMIECHU Festiwal Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych od 17 do 19 października 2019.
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie po raz 35. zaprasza do udziału i na widownię znanego najmłodszym aktorom, instruktorom i miłośnikom teatru z całej Polski festiwalu.
17 października 2019, czwartek
Blok I
godz. 11:00 - 13:00 - prezentacje konkursowe
PIPPI POŃCZOSZANKA - Astrid Lindgren
Teatr „Pacynka” - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem
reżyseria: Maciej Szukała, scenografia: Maciej Szukała, muzyka: Maciej Szukała
czas spektaklu: 40 min.
GDZIE JEST BRZYDAL - na podst. bajki „O brzydkim kaczątku”
Teatr „GAPA3” - Miejscowe Koło PZKO Niebory, Republika Czeska
reżyseria: Halina Szczotka, scenografia: zespół, muzyka: Andrzej Macoszek
czas spektaklu: 30 min.
Blok II
godz. 15:00 - 16:00 - prezentacje konkursowe
DZWONNIK Z NOTRE DAME - teatr cieni wg Viktora Hugo „Katedra Notre Dame”
Teatr Studia „Zaczarowana szkatułka” - Pałac Młodzieży we Lwowie, Ukraina
reżyseria: Anna Kulyk, muzyka: Anna Kulyk
czas spektaklu: 40 min.
WAWIŁKI - na podst. utworów Danuty Wawiłow
Szkolny Teatr Lalki i Aktora - Szkoła Podstawowa im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu
reżyseria: Renata Kośmider i Waldemar Kośmider, scenografia: Renata Kośmider i Waldemar Kośmider
czas spektaklu: 15 min.
---
18 października 2019, piątek
Blok I
godz. 11:00 - 13:00 - prezentacje konkursowe
GWIAZDY, GWIAZDKI, GWIAZDECZKI - wg bajki Renaty Jakubowskiej
Teatr „Mała Fanaberia” - Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach
reżyseria: Ewa Sikora, scenografia: Ewa Sikora, muzyka: Monika Kurowska i Ewa Sikora, choreografia: Ewa Sikora i zespół
czas spektaklu: 40/45 min.
PEWNEGO RAZU, CZYLI OPOWIEŚCI PRZY HERBATCE - na podst. wierszy Daniiła Charmsa
Teatr „Kantor Wymiany Myśli” - Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim
reżyseria: Monika Adamiec, scenariusz: Monika Adamiec, scenografia: Monika Adamiec i Beata Klimkowska, muzyka: Monika Adamiec
czas spektaklu: 20 min.
Blok II
godz. 15:00 - 16:00 - prezentacje konkursowe
PODUSZKOWE KOŹLĄTKA - na podst. bajki „O 7 koźlątkach”
Teatr „Gapcio” - Miejscowe Koło PZKO Niebory, Republika Czeska
reżyseria: Halina Szczotka, muzyka: Andrzej Macoszek
czas spektaklu: 20 min.
PTASIE TRELE - na podst. wierszy J. Tuwima i piosenek: „Zimny drań”, „Umówiłem się...”, „Baby, ach te baby...”
Teatr „Banalia” - Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
reżyseria: Monika Adamiec, scenariusz: Monika Adamiec, scenografia: Monika Adamiec, muzyka: Bogdan Janik
czas spektaklu: 20 min.
---
19 października 2017, sobota
godz. 11:00 - zakończenie
GOŚCINNIE
DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ TANECZNY KLEKS
OGŁOSZENIE WYNIKÓW XXXV Pucharu Uśmiechu
Do pobrania: