Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png de5d878b9828c8f0471176a3dc5b5d94
top news port info kali mstr galp inwe
Kalendarz Wydarzeń
Miasteczko Świętego Mikołaja
Miasteczko Świętego Mikołaja
Termin:
Od 06-12-2019, 16:00
Do: 06-12-2019, 19:00
Kategoria:
Z bycia dzieckiem nigdy się nie wyrasta, dlatego 6 grudnia zapraszamy na krośnieński rynek! Miasteczko Świętego Mikołaja po raz kolejny otwiera swoje podwoje. Zimowe piosenki zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki SWING (grupa zaawansowana i początkująca), zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania dwóch (a może więcej) zimowych utworów. Wokaliści rzucą też wyzwanie najmłodszym, zadając wprost ze sceny mikołajowe zagadki. Mikołaj, o którym plotka głosi, że go nie ma, udowodni, że jednak jest i co więcej JEST w Krośnie. Nikt nie dostanie rózgi, za to każdy będzie miał okazję zostać pochwalonym przez tego wyjątkowego gościa. Zabawa „Pomocnik Mikołaja” - wymagająca skupienia, dobrych humorów i pomysłowości - będzie lekcją kultury, pielęgnowania rodzinnych, ciepłych i wartościowych zachowań oraz okazją do poznania animatorów Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza oraz Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Nie zabraknie też ciepła - od wewnątrz uczestników grzać będą pieczone jabłka i chęć pomagania. Mikołaj z pewnością doceni przyniesione koce oraz suchą karmę dla kotów i psów - w końcu małe serca potrzebują więcej ciepła.

PROGRAM

16.00

Koncert „Ding dong spadł już śnieg” (Studio Piosenki Swing)
Wspólne śpiewanie piosenek: „Zima, zima, zima” i „Nasza zima zła”
Koncert „W zimowej szacie” (Studio Piosenki Swing)

17.30

Plenerowy spektakl „Cyrk Świętego Mikołaja” (Grupa Locomotora)

16.00-19.00

Zabawa Pomocnik Mikołaja (wspólne działania Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej)

Akcja „Małe serca potrzebują więcej serca” (podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka koców i suchej karmy dla psów i kotów

Ognisko na płycie rynku (wspólne pieczenie jabłek)

---

Studio Piosenki SWING
Od lat wokaliści zachwycają publiczność (nie tylko krośnieńską). Z wydarzeniem Miasteczko Świętego Mikołaja związaniu od początku - każdego roku witają Mikołaja i radują zimowymi piosenkami uczestników imprezy. W tym roku dołączy do nich grupa początkująca, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania dwóch (lub więcej) piosenek: „Zima, zima, zima” i „Nasza zima zła”. Instruktorki: Lucyna Durał (grupa zaawansowana), Sabina Patla (grupa początkująca).

Grupa Locomotora
Jesteśmy treścią każdego wydarzenia - tak mówią o sobie i swoich działaniach członkowie grupy Locomotora. Co to oznacza w praktyce? Tu nie ma szablonu. Artyści mają realny wpływ na to, co się dzieje na scenie, a każdy z widzów… też może wziąć udział w zabawie. Stąd motywem przewodnim każdego spektaklu LOCOMOTORY jest coś więcej niż chęć prezentacji „kolejnego nudnego przedstawienia” - ale człowiek i jego pasja. Ze swoimi występami przez ostatnie 15 lat zwiedzili praktycznie całą Polskę. Występowali też w kilku krajach europejskich oraz w bardziej egzotycznych lokalizacjach, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman czy też Arabia Saudyjska. Zespół tworzą profesjonaliści w swoich dziedzinach: cyrkowcy, szczudlarze, tancerze, performerzy, aktorzy, ale przede wszystkim ludzie z wyjątkową pasją, jaką jest sztuka. Zaangażowanie i pasja artystów gwarantują fenomenalne pokazy oraz uśmiech na twarzach widzów. A to jest dla nich najważniejsze.

„Cyrk Świętego Mikołaja”
Przenieś się wraz z naszymi elfami i Świętym Mikołajem do magicznej krainy, gdzie elfy to świetni akrobaci i żonglerzy, a Mikołaj jeździ na monocyklu. Doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spektakl na kanwie prostej fabuły show/pokazu w klimatach teatru ulicznego i pokazu cyrkowego. Całość ma wesoły charakter.

Zabawa „Pomocnik Mikołaja” - instrukcja

Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz instrukcje i pakiet pocztówek, będących jednocześnie kartami na pieczątki.

Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Każde ze stanowisk zobaczysz z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) - nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa! Każde ze stanowisk to inna sprawność - dowiesz się, jak być kulturalnym wobec innych, rodzinnym, opiekuńczym czy zawsze uśmiechniętym.

Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja - teraz musisz być grzeczny przez cały nadchodzący 2020 rok!

Akcja „Małe serca potrzebują więcej serca”
Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka koców i suchej karmy dla psów i kotów (koce i karma zostaną przekazane najbardziej potrzebującym schroniskom/przytuliskom). To jedno z wielu działań, które planujemy podjąć z myślą o zwierzaczkach potrzebujących ciepła, szczególnie zimą. Karma i koce to dopiero początek! W końcu kultura najmocniej grzeje od środka - bądźcie zatem bardzo kulturalni!

Prowadzenie całości: Paweł Bajcar

Lokalizacja  : Rynek, Krosno
Lokalizacja
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Najbliższe wydarzenia
09.03.2020 - Poniedziałek
09.05.2020 - Sobota
15.05.2020 - Piątek
RODO baner.jpg 952a21ccb5f65673b2bf2ab8a6e96c03
aleja_tańca_banner.png 2b6fc765c14730923396484a17a1d772